Yatırım Devinin CEO’su Sepetini Açtı: Bitcoin ve Bu 3 Altcoin Çıktı!

Kripto para dünyası kurumsal anlamda giderek daha fazla kabul görüyor. Artık dev şirketleri yönetenler de portföylerinde kripto para birimlerine yer veriyor. Bunlardan birisi de Franklin Templeton CEO’su Jenny Johnson. Johnson, sepetinde Bitcoin ve 3 altcoin’e yer verdiğini açıkladı.

Bitcoin ve bu 3 altcoin’i seviyor, ancak NFT hayranı değil!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para birimleri artık her kesimin dilinde ve portföyünde. Öyle ki artık devasa yatırım şirketlerini yönetenler de kriptoya kayıtsız kalamıyor. Franklin Templeton’ın CEO’su Jenny Johnson’ın Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) yanı sıra Uniswap (UNI ve Sushi Swap (SUSHI) dahil olmak üzere kripto para birimlerine kişisel olarak yatırım yaptığı ortaya çıktı. Johnson, Cumartesi günü yayınlanan bir röportajda Fortune’a bu yatırımların “genel portföyüm için küçük” olduğunu söyledi. Bu, Johnson’ın kripto yatırımlarını kamuya açıkladığı ilk sefer.

Bununla birlikte Johnson, Non Fungible Token’lerin (NFT) hayranı gibi görünmüyor. Net finansal getirileri olan olgun yatırımları tercih ettiğini belirtiyor. Johnson, tüm NFT’lerin kişisel yatırım açısından mantıklı olmadığını kaydediyor. Bu bağlamda Johnson, şunları söylüyor:

Finansal getirisi olduğunu düşündüğüm şeylere yatırım yapma eğilimindeyim. Çünkü orada başarı şansınızın daha yüksek olduğunu düşünüyorum. NFT’de sanat gibi bazı şeyler var, eğer iki kişi onu severse, onun için bir piyasa fiyatı bulacaklardır. Dolayısıyla bu alanda fırsatlar olacaktır. Hepsi başarılı olmayacak, hepsi iyi olmayacak. Ancak, başarılı olanlar da olacak.

Johnson, Bitcoin ETF onayı hakkında ne düşünüyor?

Yönetiminde 1,3 trilyon dolardan fazla varlık bulunan Franklin Templeton, Eylül ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na spot Bitcoin ETF için başvuru yaptı. SEC henüz bir spot Bitcoin ETF’sini onaylamadı. Düzenleyicinin böyle bir ürüne ne zaman yeşil ışık yakabileceği sorusuna Johnson, onay zaman çizelgesi konusunda belirsiz olduğunu söylüyor. Ayrıca, düzenleyicilerin en iyi yaklaşımı belirlemek için çalıştıklarını ve zamanı geldiğinde onaylamaları gerektiğini belirtiyor.

BlackRock ve Fidelity de dahil olmak üzere birçok varlık yöneticisi Bitcoin ETF’leri için onay istedi. Johnson, “Bitcoin için bir talep olduğu açık. Ayrıca, spot bir ETF’nin Bitcoin’e erişmek için daha iyi bir yol olduğuna inanıyorum” diyor.

Blockchain, özel piyasaları demokratikleştiriyor!

Franklin Templeton, Blockchain teknolojisini aktif olarak araştırıyor ve benimsiyor. 2021 yılında, tokenize edilmiş bir para piyasası fonu ve kripto odaklı ayrı yönetilen hesaplar başlattı. Aynı zamanda bir Blockchain node doğrulayıcısı. Johnson röportajda Franklin Templeton’ın kripto ve Blockchain alanında “büyük bir inanan” olduğunu söylüyor. Johnson, Blockchain teknolojisinin diğer faydalarının yanı sıra özel piyasaların demokratikleşmesine yardımcı olacağını belirtiyor. Bu bağlamda Johnson, şu açıklamayı yapıyor:

Bunun nedeni, teknolojinin işlemlerle ilgili sürtünme maliyetlerini ortadan kaldırması. Ve eğer işlemlerdeki sürtünmeyi azaltabilirseniz, o zaman operasyonel olarak dikkate alınması çok zor olan şeylerin sahipliğini daha kolay menkul kıymetleştirebilir veya parçalara ayırabilirsiniz. Bunun yerine, işlemesi zor olan bu varlıkların mülkiyetini çok daha kolay oluşturabilir ve devredebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x