Times İsrail için her şeyin ters gittiğini yazarak Netanyahu’ya yol gösterdi: Tel Aviv için acı gerçek

İsrail’in Hamas karşısında çaresizliği, kara harekatı yapamaması ve ateşkes yapmasını İngiliz Times gazetesi manşetine taşıdı. Savaşla ilgili yaşananlar hakkında

“İsrail 50 gün sonra savaşın kontrolünü kaybetti”

başlıklı bir haber yayınladı. Haberde 50 gündür İsrail’in 500 bin askeriyle (Yedekler dahil) kabaca 25 bin kişilik Hamas’a karşı savaştığı ifade edildi.

TEL AVİV İÇİN ACI GERÇEK

“Tel Aviv için acı gerçek” ifadesinin kullanıldığı haberde savaş olarak ilan edilen saldırılarda her şeyin ters gittiği yazıldı. İsrail ordusu Hamas’ın operasyonel kabiliyetini elbette engelledi ancak yok edemedi. Hamas’ın güneye çekilmesiyle ve uluslararası kamuoyunda tepkilerinde artmasıyla İsrail ordusu istediği operasyonları Gazze’nin güneyi için gerçekleştiremeyecek diye aktarıldı.

“ZARARLARIN NEDENLERİ İSRAİL’İN PLANSIZLIĞI”

Times, İsrail ordusu için her şeyin 7 Ekim’den itibaren farklı gerçekleşebileceğini ancak artık çok geç olduğunu da vurguladı. Hedef gözetmeksiniz yapılan bombardımanlar, on binlerce kişinin ölümü ve Gazze şehrine verilen devasa zararların nedenini İngiliz gazete, İsrail’in plansızlığı olduğunu belirtti.

SOYKIRIMA YOL GÖSTERDİLER

Netanyahu ve savaş kabinesini bu konuda suçlayan Times, Netanyahu’nun saldırı sonrası bir

“ertesi gün planı”

bulmak zorunda olduğunu belirtiyor, ancak 7. haftasına giren savaşta İsrail tarafında henüz böyle bir plan gözükmüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x