Sagiv Jehezkel gitti Eden Karzev için sessizlik sürüyor: Ne bekliyorsunuz?

Sagiv Jehezkel, Süper Lig’de oynanan Antalyaspor-Trabzonspor maçında attığı golden sonra işgalci İsrail’e destek mesaj göndermişti. Sonrasında Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, oyuncunun takımdan uzaklaştırılacağını belirtmiş ve toplum hassasiyetlerinin futbolcunun değerinden daha önemli olduğunu söylemişti. Yaşanan sürecin ardından savcılıkta ifadesi de alınan oyuncu ülkesine geri döndü.

Kamuoyu, şimdi Başakşehirli futbolcu Eden Karzev’in geleceğini merak ediyor. Jehezkel’in yaptığı eylemin bir benzerini sosyal medya hesabından gerçekleştiren 23 yaşındaki oyuncunun yazılı savunması istenirken Başakşehir Kulübü konuyla ilgili henüz bir yaptırım kararı almış değil.

Kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ, konuyla ilgili olarak, “Karzev, savunmasında ‘Ben savaşla değil barışla ilgili ifade kullanmak istedim. Savaş isteyen birisi değilim barış istiyorum, yanlış anlaşıldım, özür dilerim’ demiş ve paylaşımını kaldırmış. Savunmasını değerlendirip bir karar alacağız” ifadelerini kullandı.

Futbolseverler, Antalyaspor’un Jehezkel ile ilgili süreçte gösterdiği tavrın Başakşehir tarafından da gösterilmesini istiyor. Kamuoyu, İstanbul kulübünün konuyla ilgili kararını merakla bekliyor.

Eden Karzev ne yapmıştı?

Başakşehir’in İsrailli futbolcusu Karzev, Siyonizm Federasyonu’nun 100 gün içerikli destek mesajını sosyal medya hesabından takipçilerine sunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x