Malatya’da üst üste iki deprem: AFAD ve Kandilli merkezleri farklı açıkladı

DUVARAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Malatya’nın Battalgazi ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildiğini duyurdu.

Depremin, saat 17.46’da 6,99 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Bu depremden üç dakika sonra, saat 17.49’da 6.36 kilometre derinlikte 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremler, Antep, Maraş, Urfa, Diyarbakır, Adıyaman ve Kilis’te de hissedildi.


KANDİLLİ’YE GÖRE MERKEZ ÜSSÜ ADIYAMAN

Öte yandan Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünün Adıyaman’ın Sincik ilçesi olduğunu duyurdu. Kandilli depremin büyüklüğünü ise 5.3 olarak açıkladı.

Kandilli, AFAD’ın büyüklüğünü 4.7 olarak duyurduğu ikinci depremin büyüklüğünü ise 4.5 olarak açıkladı.

BAŞKAN GÜRKAN: CAN KAYBI VE HASAR YOK

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, X hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün akşam saatlerinde Battalgazi ilçemizde meydana gelen depremde çok şükür herhangi bir can ve hasar kaybımız yok, tekraren etkilenen tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan AFAD’dan yapılan açıklamada da depremler sonrasında an itibarıyla olumsuz bir durumun bulunmadığı bildirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da depremlere ilişkin bir açıklama yaptı: “Malatya İli Battalgazi ilçesinde, meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.”(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x