Honor 100 serisi bu kez de özellik sızıntısıyla karşımızda

Vivo ile rekabet halinde olan Honor, 23 Kasım’da Çin’de yaklaşan Honor 100 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu seri, standart ve Pro olmak üzere iki farklı modeli içerecek. Ayrıca, bu modellerin yanında bir Honor 100 GT modelinin de tanıtılacağına dair spekülasyonlar var. Lansman öncesinde, popüler duyumcu Digital Chat Station, bu serinin bazı önemli özelliklerini sızdırdı.

Honor 100 serisi, 1.5K Oasis göz koruyucu ekran özelliği ile dikkat çekiyor. Bu ekran, göz yorgunluğunu azaltmayı amaçlayan ileri düzey bir 3840Hz PWM göz koruyucu karartma teknolojisine sahip. Serideki tüm modellerde 100W şarj kapasitesi standart hale getirilmiş.

Standart Honor 100 modeli, Qualcomm’un Snapdragon 7 Gen 3 mobil platformunu küresel ölçekte ilk kez piyasaya sürecek. Bu yonga seti, 2.63GHz’de bir yüksek performans çekirdeği, 2.40GHz’de üç performans çekirdeği ve 1.80GHz’de dört enerji verimli çekirdek içeriyor.

Honor 100 serisi bu kez de özellik sızıntısıyla karşımızda

Adreno 720 GPU ile desteklenen Snapdragon 7 Gen 3, önceki model Snapdragon 7 Gen 2‘nin başarısının üzerine önemli performans iyileştirmeleri sunması bekleniyor.

Öte yandan, serinin üst düzey modeli olan ve muhtemelen Honor 100 Pro adını alacak olan cihaz, Snapdragon 8 Gen 2 mobil platformu ile donatılmış. 2022 sonunda piyasaya sürülen bu yonga seti, bu yıl amiral gemisi akıllı telefonlar arasında sağlam performansıyla popüler bir seçim oldu.

Fotoğrafçılık açısından, her modelde optik görüntü sabitleme (OIS) özellikli 50MP ana kamera sensörü bulunuyor. Özellikle Honor 100 Pro’daki kamera kurulumunun, bir Honor yöneticisinin ima ettiği gibi SLR düzeyinde bir fotoğrafçılık deneyimi sunması bekleniyor.

Her iki cihazın tasarımı birkaç gün önce sızdırıldı. Standart modelin ön kamerayı barındıran küçük bir delikli tasarıma sahip olduğu görülüyor, Pro modelin ise muhtemelen çift ön kamera içeren hap şeklinde bir kesime sahip olacağı düşünülüyor. Arka kamera modülleri, her iki varyant için benzersiz tasarımlarla gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x