Fenomenlerin gözaltına alındığı soruşturmada kilit isim belli oldu

Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından önceki gün yapılan operasyonda sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan İstanbul’da, Hacı İsrafil S. ise Kars’ta gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanların sorgusu Asayiş Şube Müdürlüğünde sürerken olayla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmanın kilit isminin İstanbul’da kliniği bulunan doktor Refik E. E. olduğu tespit edildi.

Doktor Refik E. E.’nin sözde TMSF’den alacakları otomobillerin listesini kurbanlarına attığı, İstanbul’da düzenlenen toplantılara katılarak mağdurları ikna ettiği öğrenildi. Refik E. E.’nin operasyondan önce yurt dışına çıktığı ve şu anda firari olarak arandığı belirtildi.

CANDAN KARDEŞLER SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine başlatılan soruşturmada gözaltına alınanların sorguları devam ediyor. Sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan’ın kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyerek suçsuz olduklarını söyledikleri öğrenildi. Kars’ta gözaltına alınan Hacı İsrafil S.’nin de suçlamaları kabul etmeyerek kendisinin de bu çetenin mağduru olduğunu iddia ettiği belirtildi.

Gözaltına alınanların ifade işlemlerinin sürdüğü, ifade işlemlerinin ardından şüphelilerin Küçükçekmece adliyesine gönderilmesi bekleniyor. Operasyonun kilit ismi haline gelen doktor Refik E. E.’nin ise yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x