Almanya’da üç camiye çirkin saldırı: Yakılmış Kur’an-ı Kerim, domuz eti ve dışkısı bulunan paketler gönderildi

Almanya’da 3 camiye bir saldırı düzenlendi. Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Bochum, Castrop-Rauxel ve Recklinghausen şehirlerinde üç camiye, Türkçe ve Almanca ırkçı tehditlerin, yakılmış Kur’an-ı Kerim sayfaları, domuz eti ve dışkısı bulunan paketler gönderildi.

Söz konusu paketlerin, 27 Ekim’de Castrop-Rauxel Mevlana Camii’ne, 28 Ekim’de Recklinghausen Merkez Camii’ne ve 30 Ekim’de Bochum Merkez Camii’ne posta yoluyla gönderildiği aktarıldı.

“BİR AN ÖNCE BULUNARAK ADALETİN ÖNÜNE ÇIKARILMASINI TALEP EDİYORUZ”

Camilere yönelik bu tür saldırıları en sert şekilde kınadıklarını ifade eden başkanlar, cemaati tahriklere kapılmamaları konusunda uyararak, “Provokasyonlara karşı her zaman olduğu gibi vakur ve aklıselim duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Bu iğrenç saldırı bizleri ve komşularımızı derinden üzmüştür. Hem biz hem de cemaatimiz endişe içerisindeyiz. Benzer saldırıların devam etmesi toplumda ciddi kaygılara yol açacaktır. Fail ya da faillerinin bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x