Türklerin Sepetindeki Altcoin Müjdeyi Verdi: Tarih Kondu!

Türk kripto para yatırımcılarının da sepetlerinde yer verdiği Hedera, müjdeli bir haber duyurdu. Bu kapsamda altcoin projesi, patentli token kurtarma sistemi olan DeRec’i yakında hayata geçirecek. Bu gelişme HBAR fiyatı için ne anlama geliyor?

DeRec, kayıp coin’lerin geri kazanılmasına izin veriyor

En son HBAR kripto haberlerine göre Hedera’nın patentli token kurtarma teknolojisi ‘DeRec’in 2023’ün 3. çeyreğinde hayata geçmesi bekleniyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son birkaç aydır, tescilli Hashgraph teknolojisi üzerinde çalışan Hedera, sürekli olarak yeni ürün ve hizmetler üretiyor. Şimdi, son raporlara göre, Hedera’nın bir süredir geliştirme aşamasında olan ‘DeRec’ protokolünün bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceği söyleniyor.

‘Merkezi Olmayan Kurtarma’nın kısaltması olan DeRec, kripto cüzdanlarına yeniden erişim sağlamak için piyasa genelindeki kayıp kripto paraları veya özel anahtarları kurtarma sorununu çözmeyi amaçlıyor. Bu benzersiz mekanizma, birçok kişi için hala uğraşılması çok hantal ve riskli bir ortam nedeniyle çalınan veya yanlış yere konan kripto para birimleri için bir ‘güvenlik ağı’ sunuyor. DeRec protokolü, normal kripto para birimlerinde tipik olarak görülmeyen özelliklerin eklenmesini sağlayan ‘otomatik kural uygulama’ özelliğini kullanıyor. Hedera şu anda, ilk olarak Ocak 2022’de değerlendirilmek üzere sunulan ve daha sonra geçen yılın Aralık ayında verilen bu sistemin patentini elinde tutuyor.

Altcoin fiyatı, DeRec’in lansmanına nasıl tepki verecek?

HederaInform takma adıyla tweet atan tanınmış bir Hedera savunucusuna göre, DeRec’in çıkış tarihinin 2023’ün üçüncü çeyreğinde bir noktada gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Lansmanın, ağın yerel kripto para birimi olan HBAR fiyatını da etkileyecek şekilde kripto topluluğundan büyük bir coşkuyla karşılanması bekleniyor. Hedera ağının savunucuları protokolün başlatılmasını nefeslerini tutarak beklerken, bu tür önceki duyurular HBAR tokeninin fiyatında önemli artışları da beraberinde getirdi.

Son gelişmelerin ışığında, Hedera (HBAR) şu anda 0,0639 dolardan el değiştiriyor. Bu, önceki yedi gün içinde kaydedilen %12’lik kazancın yanında, son 24 saatte %1,5’lik bir artışı temsil ediyor. Ek olarak, HBAR’ın teknik analiz (TA) göstergeleri şu anda nötr bir pozisyon tutmayı tavsiye ediyor. Ayrıca göstergerlerin, hareketli ortalamalara göre 10. seviyede ‘nötr’ ve 6. seviyede ‘al’ tavsiyesinde bulunduğunu belirtilmek gerekiyor.

Hedera, mevcut durumda yaklaşık 2 milyar dolarlık piyasa değeriyle CoinMarketCap’te 33. sırada yer alıyor. Bu arada altcoin, 2021 yılı Eylül ayında 0,5701 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. O zamandan beri değer kaybeden HBAR, şu anda zirvesinden %89 aşağıda duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir