Novogratz: Düzenleyiciler kripto paralardan çok yapay zekaya odaklanmalı

Investing.com – Dijital varlık yatırım şirketi Galaxy Digital’in dördüncü çeyrek konferans görüşmesinde konuşan CEO Mike Novogratz, düzenleyicilerin odak noktasının yapay zeka (AI) yerine kripto para birimleri olmasından yakındı.

Novogratz, “Yapay zekayı düşündüğümde, kripto para birimlerini düzenlemekten bu kadar çok bahsedip yapay zekayı düzenlemekten hiç bahsetmediğimiz için şok oldum. Yani, hükümetin bunu tamamen tersinden anladığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Birçok yönden, kripto para birimleri için en iyi kullanım alanlarından biri yapay zeka etrafında kimlik olacak, çünkü yakında sahte bir Mike Novogratz’ınız olacak, umarım saçları da vardır […] böyle bir dünyada kimliği nasıl kanıtlarsınız?”

Bu nedenle, Novogratz blok zinciri tabanlı uygulamaların yapay zekanın ortaya çıkardığı bazı sorunların üstesinden gelmede “büyük bir rol” oynayacağını düşünüyor:

“Kripto ve blok zinciri bu konuda çok büyük bir rol oynayacak. Sam Bankman-Fried yüzünden bu sektörü gizlememiz gerektiğini düşünmek aptalca.”

Piyasanın mevcut durumuyla ilgili olarak Novogratz, “satış yorgunluğu” ve Çin’in yeniden açılmasının kriptoların 2023’te toparlanmasına yardımcı olduğunu söyledi.

“Çin, teknoloji şirketlerinin üzerindeki düzenleyici baskıyı kaldırdı ve buna kripto da dahil, [böylece] Asya’dan gelen daha fazla faaliyet görüyorsunuz.”

Ayrıca Novogratz, kripto para piyasasının 2023’ün sonuna kadar boğa piyasasını sürdüreceğinden emin:

“Piyasa kendini güçlü hissediyor ve grafiklere teknik olarak baktığımda, harika haftalık kapanışlar yaptık. Aralık sonunda içinde bulunduğum ruh hali göz önüne alındığında, bunu söylediğime şaşırıyorum, ancak üç ay, altı ay veya dokuz ay içinde önemli ölçüde yükselmemiz şaşırtıcı olmaz.”

Bu arada, CFTC’nin işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto platformu olan Binance’e karşı yasal işlem başlattığını duyurması nedeniyle Bitcoin bu hafta zemin kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir