Haluk Levent, kurucusu olduğu AHBAP Derneği’nin deprem bölgesi için yapacağı projeyi açıkladı

AHBAP Derneği Kurucusu Haluk Levent, deprem bölgesi için hayata geçirecekleri projeleri duyurdu. “Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’te 2+1 çelik konstrüksiyon ev inşaatlarına başlıyoruz. Devlet bize arsayı veriyor. 3 ayrı firma ile inşaata başlıyoruz” diyen Levent, “Devlet bize arsayı veriyor. 3 ayrı firma ile inşaata başlıyoruz” diyerek projenin ayrıntılarına yer verdi

Müzisyen ve Ahbap Derneği’nin kurucusu Haluk Levent, sosyal medya hesabından Ahbap’ın deprem bölgesi için yapacağı bir projeyi açıkladı. Levent sosyal medya Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda projeyle ilgili şu maddeleri sıraladı:

“Evler 2 katlı olacak şekilde 83 metrekare”

“Bağışlar geldiğinden bu yana deprem bölgesi için 1 milyar TL nin üstünde kullanım yaptık. Kalan paranın çok büyük bir bölümünü ise deprem konutları için harcamaya karar verdik. Depreme tam dayanıklı çelik konstrüksiyon evler. 2 katlı olacak şekilde. 83 metre kare.

“Devlet arsayı veriyor, 3 firma ile başlıyoruz”

Ailede engelli çocuğu olan ve evi yıkılan vatandaşlarımıza ev yapıp ücretsiz vereceğiz. İlk etapta 1150 ev. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’te 2+1 çelik konstrüksiyon ev inşaatlarına başlıyoruz. Devlet bize arsayı veriyor. 3 ayrı firma ile inşaata başlıyoruz.

Bölgedeki evler 6 ay içinde teslim edilecek

“Evleri 6 ay’da teslim edeceğiz. Bu konuda Afad’tan ve bölge valiliklerinden altyapı desteği de alacağız. Bu proje depremde evi yıkılmış, engelli kalmış vatandaşlarımızın yanı sıra otizm, serebral palsi, Down sendromlu, Sma gibi engelli çocukların içinde bulunduğu aileler için.”

 
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir