Google Kamera Uygulaması Büyük Bir Tasarım Değişikliği Geçirebilir

Android Authority tarafından yapılan bir sızıntıda bu sonbaharda çıkacak Pixel 8 serisiyle birlikte tanıtılacak olan yeni Google Kamera uygulaması için tasarlanan yeni arayüzün ekran görüntüleri paylaşıldı. Fotoğraflarda dikkat çeken ilk şey fotoğraf ve video modları arasındaki net ayrım oluyor.


Ön ve arka kamera arasındaki geçiş seçeneği ile son fotoğraf önizlemesinin yerleri değişti. Artık diğer üreticilerin çoğu Android kamera uygulamasıyla uyumlu ancak Pixel kullanıcılarının buna alışması biraz zaman alabilir. Buna ek olarak bazı kamera modlarının sırası değişti ve diğer modlar yeniden gruplandırıldı.


Belki de Google, kullanıcıları uzun pozlama ve Action pan gibi bazı modlarla daha fazla etkileşime girmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Son olarak şirketin çekim sürecini hızlandırmayı ve yapaylıkları en aza indirmeyi amaçlayan Staggered HDR adlı yeni bir özelliğin üzerinde çalıştığını ekleyelim. Bu özellik kareler arasındaki süreleri kısaltarak verimlilik sağlıyor. Peki siz Google Kamera Uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x