Devlet Bahçeli MHP Genel Merkezi’nden hangi anketçiyi kovdu

14 Mayıs seçim sürecinde anket firmalarının büyük bir çoğunluğunun sonuçları doğru tahmin edememesi seçim sonrasında en çok konuşulan konular arasında yer almıştı. Konu ile ilgili çarpıcı bir detay dün ortaya çıktı.

tv100’de Kübra Par’la Farklı Açılar programına konuk olan hukukçu Metehan Özkan da seçim sürecinde MHP Genel Merkezi’nde ünlü bir anket şirketi ile yaşanan bir olayı anlattı. Özkan, programda bir anket şirketi sahibinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yaptığı teklif hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ANKET ŞİRKETİ SAHİBİ MHP’DEN KOVULDU

“Hepinizin tanıdığı ekranlara çıkan bir anketçi var, bir gün geldi, seçime az bir süre var Devlet Bahçeli’yle görüşmek istiyor” diyen Özkan, şöyle devam etti:

“Devlet Bey’in de prensibi anketçilerle görüşmez görüşmedi, ‘Bir maddi menfaat karşılığında puanları 2-3 puan artırırım’ dedi. Tabii sert bir tepkiyle karşılaştı özel kalemde ‘Böyle bir şey nasıl teklif ediyorsunuz?’ diye bunu söyledi gitti, 2-3 gün sonra MHP’yi 2-3 puan düşük gösterdi. Ben bizzat oturduğu yerde ofisinde anket hazırlayan kişileri biliyorum.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x